PKN Orlen Możliwa zmiana nazwy. Spółka wyjaśnia

marzo 13, 2024by admin0

Zgodnie z tą decyzją obowiązującą nazwą, zamiast dotychczasowej – Polski Koncern Naftowy Orlen SA – będzie Orlen SA. Jak wyjaśniono wówczas w komunikacie po obradach, uchwała wejdzie w życie z dniem podjęcia, natomiast z mocą obowiązującą od dnia wpisu do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen w czwartek zwołał zwyczajne walne zgromadzenie spółki. Zgromadzenie zaplanowano na 21 czerwca br., ma się rozpocząć o godzinie 11 w Płocku. Zarząd uważa, że obecna nazwa spółki nie odzwierciedla już w pełni działań, które podejmuje. Firma stała się bowiem koncernem multienergetycznym i komponent „naftowy” w nazwie może być mylący.

Tyle zarobił Daniel Obajtek. Pensja prezesa PKN Orlen w 2022 roku

W opinii zarządu spółki działania i dalsze plany rozwoju «implikują konieczność zmiany postrzegania marki firmy, obecnie skoncentrowanej wokół przerobu ropy naftowej». Dlatego zmiana ma odzwierciedlić obecną, rzeczywistą formę działalności i jej strategiczne kierunki rozwoju. Polski Koncern Naftowy Orlen ma zmienić nazwę.

  1. Od 1 czerwca banki będą musiały przed udzieleniem pożyczki, kredytu czy przy wypłacie gotówki sprawdzić, czy numer PESEL klienta nie został zastrzeżony.
  2. Procesy są w pełni uzasadnione – podkreślił prezes Orlenu.
  3. Zaznaczyli przy tym, że «podjęcie przez spółkę nowych aktywności w zakresie np. energetyki odnawialnej, elektromobilności czy biogazu i biometanu nie kojarzy już bowiem spółki wyłącznie z określeniem ‘naftowy'».
  4. Zapytaliśmy firmę energetyczną o koszty rebrandingu, w przypadku zgody na zmianę nazwy.
  5. A nie jak dotychczas Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. W poniedziałek dokonała się zmiana nazwy spółki.

Orlen już mniej naftowy

9 GW mocy w odnawialnych źródłach energii, 10 tys. Punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Europie Środkowej oraz 300 MW zainstalowanej mocy w małych reaktorach jądrowych. Według publikowanych ostatnio przez Orlen danych Skarb Państwa posiada 49,9 proc. Akcji tej spółki, Nationale-Nederlanden OFE – 5,4 proc., natomiast pozostali akcjonariusze, w tym instytucjonalni i indywidualni – 44,7 proc.

Przeszukania w domu Daniela Obajtka. Prokuratura Krajowa prowadzi trzy sprawy Orlenu

Zmniejszy emisje CO2 przypadające na jednostkę wytworzonej energii. W sierpniu 2022 roku dokonała się fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos. Płocki koncern otrzymał od Komisji Europejskiej zgodę na połączenie, wcześniej musiał jednak przedstawić środki zaradcze.

Daniel Obajtek zaczął się tłumaczyć. Oto, co powiedział

Grupa Orlen zanotowała wzrost przychodów z 277,56 do 342,39 mld zł, a zysk netto zwiększył się z 33,63 do 39,94 mld zł. Środowe walne zgromadzenie PKN Orlen zdecydowało o wypłacie 5,50 zł dywidendy na akcję z zysku netto za 2022 rok. Łącznie na dywidendę dla akcjonariuszy trafi prawie 6,4 mld zł. Dodawano wówczas, że inwestycje Orlenu w energetykę odnawialną, elektromobilność czy biogaz i biometan nie kojarzy się już z określeniem ‘naftowy'». Zaznaczyli przy tym, że «podjęcie przez spółkę nowych aktywności w zakresie np. energetyki odnawialnej, elektromobilności czy biogazu i biometanu nie kojarzy już bowiem spółki wyłącznie z określeniem ‘naftowy'». Ponadto Orlen inwestuje w morską energetykę wiatrową.

Promocja na paliwo to tylko chwilowa ulga. Po majówce będzie drogo

«Ożywienie powoli postępuje» – napisali analitycy mBank. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu 2024 roku wyniosło 8271,99 złotego, co oznacza wzrost o 11,3 procent rok do roku – podał Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym sektorze w ujęciu rocznym spadło o 0,4 procent. Najbardziej poszukiwanym udogodnieniem przy zakupie czy wynajmie mieszkania jest miejsce parkingowe – wynika z raportu serwisu Otodom. Polacy bardziej cenią je niż na przykład balkony czy klimatyzację. Bo gdy własnego miejsca brak, to za wynajem trzeba słono zapłacić.

Zdaniem prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka obecna nazwa spółki nie przystaje do rzeczywistości. «To będzie wymagało zgody walnego zgromadzenia spółki, ale zakładam, że może się to stać niebawem, możliwe, że jeszcze w 2023 r.» — podkreślił w rozmowie z ISBnews. W lutym tego roku Orlen zaktualizował strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając priorytetowe cele multienergetycznego koncernu, jaki powstał po fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG. Dokument ten zakłada, że do końca dekady nakłady inwestycyjne Grupy Orlen wyniosą ok. 320 mld zł. Według związkowców spółka nie powinna być traktowana jako projekt biznesowy, ale strategiczny podmiot o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa.

Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą wyłącznie Autorzy informacji prasowych/Agencje, którzy opublikowali sporne zdjęcie, film lub wizerunek. Witryna w udostępnionej formie nie zawiera żadnych oświadczeń ani gwarancji dotyczących zawartej w niej treści. Niezależnie od powyższego, nie gwarantujemy, że witryna jest bezpieczna, wolna od błędów, nie zawiera wirusów czy złośliwych kodów, spełnia określone kryteria działania czy jakości. Nie udzielamy żadnej rękojmi, wyraźnej lub dorozumianej, w tym – bez ograniczeń – gwarancji przydatności handlowej, tytułu prawnego, przydatności do określonego celu, nienaruszenia praw autorskich, zgodności, bezpieczeństwa oraz rzetelności. Niektóre linki zamieszczone na witrynie mogą kierować użytkownika do witryn, nad którymi nie mamy kontroli. Obecności linków nie należy traktować jako wyrazu aprobaty dla nich bądź też dla ich treści.

Opierają się one na statystykach i osobistych doświadczeniach autora. Treści zawarte w każdym z materiałów nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii Redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności w przypadku skierowania do niego przez inne podmioty roszczeń związanych z opublikowaniem zdjęć lub osobistego wizerunku.

O prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Materiały zawarte na Portalu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach Amerykański bank Goldman Sachs zainwestował 147 000 000 dolarów informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Wszystkie informacje zawarte na Portalu mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny.

Zdaniem pomysłodawców uchwały, zmiana nazwy spółki była niezbędna, gdyż dotychczasowa, była myląca ze względu na zmianę profilu działalności. – Analizujemy możliwość zmiany nazwy spółki, bo słowo «naftowy» powinniśmy urealnić. Nie wpłynie to natomiast na brand Orlen, który posiada konkretną, znaczącą wartość marketingową. Mogę zapewnić, że logotyp firmy pozostanie bez USD/JPY. Spadek zostanie wznowiony po zakończeniu korekty. zmian – mówił kilka miesięcy temu prezes spółki. «Analizujemy możliwość zmiany nazwy spółki, bo słowo »naftowy« powinniśmy urealnić. Nie wpłynie to natomiast na brand Orlen, który posiada konkretną, znaczącą wartość marketingową. Mogę zapewnić, że logotyp firmy pozostanie bez zmian» — powiedział Obajtek. Polski Koncern Naftowy Orlen w czerwcu może zmienić nazwę.

W Warszawie to nawet 600 złotych miesięcznie. Senat zgłosił poprawki do ustawy w sprawie osłon dla odbiorców energii. Wprowadzenie jednorazowego świadczenia pieniężnego w postaci bonu przeznaczonego dla gospodarstw domowych o niższych dochodach. Wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego spełnia wymagania formalne – Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej dała zielone światło.

Pozostałe dane identyfikacyjne spółki, jak adres i forma prawna nie zmienią się. Zmianę nazwy na Orlen SA przyjęli akcjonariusze koncernu, z których największym jest Skarb Państwa. Koncern będzie produkować 3 mln ton biopaliw, ok. 1 mld m sześciennych biogazu, 130 tys. Emisje gazów cieplarnianych w segmentach rafineryjnym, petrochemicznym i wydobywczym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dra. Catalina Hurtado

Clínica odontológica especializada donde encontrarás una atención y asesoría para hacer de tu sonrisa tu mejor carta de presentación.

Información
https://www.dracatalinahurtado.com/wp-content/uploads/2023/10/logos-estudios.webp
Redes sociales

Visite nuestras redes sociales y conéctese con nosotros. Asegúrese de seguir nuestras cuentas para actualizaciones periódicas.

Copyright Dra.Catalina Hurtadoby – 24ziete.com.

Copyright 2023 by 24ziete.